OPEL

( ilość produktów: 17 )

Piasty samochodowe, a także łożyska samochodowe to stosunkowo niewielkie części, które jednak pełnią ważne i wielkie funkcje. Po pierwsze łożysko i piasta łączą koła z całą resztą samochodu. Trudno w to uwierzyć, ale faktem jest również, że to właśnie za sprawą odpowiedniego funkcjonowania tych elementów możliwe jest obracanie się kół. Jak widać, łożysko i piasta mają więc niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o właściwości jezdne samochodu. Warto co jakiś czas sprawdzać, czy owe części dobrze się mają, ponieważ ich zaniedbanie może doprowadzić do awarii układu hamulcowego, a także do upośledzenia działania układu jezdnego. W skrajnych przypadkach może nawet dojść do utraty panowania nad kierownicą. Skutków tego rodzaju zdarzeń nie trzeba w tym miejscu tłumaczyć, by nie roztaczać przerażających i mrocznych wizji.

W kwestii takiej jak piasty samochodowe i łożyska samochodowe warto zrobić dokładny research, aby przekonać się czy dana część jest komplementarna względem konkretnego samochodu. Odpowiednie oznaczenia, które pozwolą uzyskać potwierdzenie przypuszczeń, znajdują się na nadwoziu samochodu, a także na powierzchni danej części, którą chce się wymienić.

Elementy łożysko – piasta mogą występować samodzielnie lub w stałym połączeniu, które uniemożliwia dokonanie wymiany zaledwie jednego z powyższych. W ramach nawet jednej marki producenci stosują różnorodne rozwiązania. W przypadku aut marki Opel częściej pojawiają się sytuacje, gdy piasta i łożysko stanowią element jednej całości. Gdy więc zużyciu ulegnie łożysko należy wymienić również piastę i odwrotnie. W przypadku tej konkretnej marki, a w szczególności jeśli chodzi o model Astra, zaznacza się, że usterki związane z działaniem łożyska i piasty mogą niestety występować stosunkowo często, dlatego po zakupieniu nowego auta konieczność wymiany tych części może pojawić się dość szybko.

Dbałość o stan łożysk i piast jest niesłychanie ważny nie tylko ze względu na troskę o funkcjonowanie całego samochodu, ale również w związku z tak ważną kwestią, jaką jest bezpieczeństwo.

 

      Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
      Zamknij
      pixel