NISSAN

( ilość produktów: 3 )

Piasta samochodowa oraz łożysko samochodowe to niesłychanie istotne części, które doskonale ze sobą współgrają i właśnie na tej współpracy w pewnym stopniu opiera się jakość właściwości jezdnych, jakie posiada dane auto. Dzięki piaście i łożysku koła łączą się z resztą samochodu . Części te pełnią również inną, niesłychanie ważną funkcję. Chodzi mianowicie o możliwość obracania się kół. Gdyby duet łożysko-piasta nie działał odpowiednio sprawnie, koła po prostu by się nie obracały.

Producenci w poszczególnych modelach stosują różnego typu rozwiązania konstrukcyjne w zakresie działania łożyska i piasty. Najczęściej zastosowanie znajduje rozwiązanie, w którym gustują producenci to kompaktowe łożyska wymienne. Występują one niezależnie od piast. Wymiana tych dwóch części nie musi wobec tego mieć miejsca w jednym czasie. Składają się one z zespołu dwóch łożysk, które schowane są w jednej obudowie charakteryzującej się dużą szczelnością. Fabrycznie pokrywane są smarem, posiadają również ustawione napięcie wstępne. Pojawiają się również, bardzo często w obrębie jednej marki różne rozwiązania techniczne. Często zdarzają się łożyska już z piastą. Stanowią one trwale połączoną całość, której nie sposób rozdzielić. Należy więc siłą rzeczy wymieniać te elementy (a właściwie element) jednocześnie. Tego typu łożyska również są fabrycznie smarowane i posiadają określone jasno przez producenta napięcie wstępne. W przypadku marki takiej, jak np. Nissan pojawiają się obydwie możliwości – zależnie od modelu, rocznika itd.

Przed podjęciem decyzji o zakupie warto porozumieć się ze specjalistą lub sprawdzić sygnatury umieszczone na części, którą chce się dokupić, a także na nadwoziu samochodu. Próba zamontowania łożyska i piasty, które po prostu nie pasują, może skończyć się wyjątkowo nieciekawie, co warto mieć na uwadze przed przystąpieniem do działania.

Piasty samochodowe oraz łożyska samochodowe to niesłychanie ważne, choć stosunkowo niewielkie części, o które jednak trzeba się troszczyć.

 

      Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
      Zamknij
      pixel