MITSUBISHI

( ilość produktów: 2 )

Producenci samochodów starają się, aby produkowane przez nich modele odznaczały się jak najlepszymi właściwościami jezdnymi. Uzyskują je na różne sposoby. Jednym z nich jest montaż jak najlepszej jakości części takich, jak piasty samochodowe czy łożyska samochodowe. Choć piasta czy łożysko nie stanowią największych elementów, w jakie wyposażony jest pojazd, to jednak pełnią niesłychanie ważne funkcje. Po pierwsze stanowią łącznik pomiędzy kołami a resztą pojazdu, po drugie to właśnie za sprawą ich odpowiedniego działania koła w pojeździe przymocowane do osi mogą w ogóle się obracać.

Łożysko i piasta tworzą coś w rodzaju jednego mechanizmu. W niektórych przypadkach nawet połączone są na stałe, więc kiedy zaistnieje konieczność wymiany jednej części, należy wymienić również drugą. Na wprowadzenie tego rodzaju rozwiązania w omawianym zakresie zdecydowało się wielu producentów, m.in. japoński potentat Mitsubishi. W autach tego rodzaju pojawiają się niesłychanie często łożyska samochodowe drugiej generacji. Ten typ nie jest „rozbieralny” i właśnie dlatego wymienia się obie części jednocześnie. Łożysko jest w tym przypadku smarowane i posiada określone fabrycznie napięcie wstępne. Części, o których mowa podczas wymiany wciskane są w zwrotnicę. Wszystko wydaje się tutaj dziecinnie proste, jednak zbyt inwazyjna próba wbicia określonej części może sprawić, że zarówno ona, jak i te, które z nią sąsiadują, ulegną zniszczeniu, co będzie wiązać się z pewnością ze sporym spustoszeniem w portfelu.

Piasta samochodowa oraz łożysko samochodowe występujące jako jedna część to dość często stosowane przez producentów rozwiązanie, choć faktem jest, że najczęściej pojawiają się chyba w tym kontekście kompaktowe łożyska wymienne. Warto dokładnie przed zakupem sprawdzić, jaki konkretnie rodzaj łożyska będzie pasował do danego modelu. Informacja zawarta na części musi zgadzać się z tym, co zostało napisane na nadwoziu. Z wymianą piasty bynajmniej nie należy czekać do ostatniej chwili. Dobrze zareagować jak najszybciej.

 

      Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
      Zamknij
      pixel