AUDI

( ilość produktów: 11 )

Awaria części takich, jak piasta samochodowa czy łożysko samochodowe może niestety mieć niesłychanie poważne konsekwencje, dlatego warto co jakiś czas monitorować, jak się mają powyższe części. Ich „samopoczucie” może wywierać bowiem dość spory wpływ na działanie kół i układu jezdnego w ogóle. Poza tym, co niesłychanie ważne, połączenie piasta koła – łożysko koła należą do jednych z najważniejszych części, jakie znajdują się w układzie zawieszenia pojazdu, dlatego dbałość o nie ma niemal strategiczne znaczenie.

Zależnie od marki samochodu, wymiana łożyska koła może być bardziej lub mniej problematyczna. W przypadku marek takich, jak na przykład Audi, gdzie piasta bywa bardzo często wprasowana , trzeba użyć odpowiednich narzędzi, ponieważ zabieg tego rodzaju niestety nie należy do najłatwiejszych. Warto zawczasu zaopatrzyć się w takie elementy, jak na przykład prasa hydrauliczna, czy komplet specjalnych tulei.

Jeśli chodzi o komplementarność danej części względem reszty mechanizmów pojazdu, można mieć pewność, że podczas montażu i użytkowania wszystko będzie w porządku, jeśli numer podany na produkcie, który chcemy dokupić, odpowiada temu oryginalnemu numerowi części stosownemu przez producenta, możliwe jest również wyszukanie po numerze VIN. Jeżeli chodzi np. o markę Audi, łożyska są tam najczęściej zintegrowane z piastą. Nie jest możliwe rozdzielenie tych dwóch części, dlatego siłą rzeczy wymienia się je jednocześnie. Łożysko w tym przypadku jest fabrycznie smarowane, a ponadto posiada jasno określone przez producenta napięcie wstępne. Istnieje jeszcze inna generacja łożysk, które są kompaktowe i wymienne. Składają się one z zespołu dwóch łożysk, które zamknięte zostały w jednej, niesłychanie szczelnej obudowie. Fabrycznie pokryte są smarem. Producent ustawia w nich również napięcie wstępne. Łożyska tej generacji to najczęściej para łożysk kulowych czy stożkowych.

 

      Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
      Zamknij
      pixel